Dysfunkcja lewej dolnej kończyny

Oto przykładowe rozowiązania stosowane przez naszą firmę w przypadku wystąpienia u klienta dysfunkcji lewej kończyny, odpowiedzialnej za obsługę pedału sprzęgła:
Mechanizm ręcznego sterowania pedałem sprzęgła RSS

Jest to prosty dźwigniowy mechanizm umożliwiający sterowanie pedałem sprzęgła za pomocą prawej ręki. Naciskając dłonią dźwignię „w dół” powodujemy „wciśniecie” pedału sprzęgła. W dolnym położeniu dźwigni sterowania, działa mechanizm samoblokujący pozwalający na zwolnienie nacisku dłoni i tym samym zmianę biegu. Unosząc dźwignię „w górę” zwalniamy nacisk na pedał sprzęgła.

RSS 3
RSS 2

RSS 1

Sprzęgło automatyczne podciśnieniowe SA,   produkcja CEBRONsprzęgło automatyczne podciśnieniowe od CEBRON

Sprzęgło podciśnieniowe jest urządzeniem pozwalającym na poruszanie się samochodem bez konieczności obsługi pedału sprzęgła. Elementem wykonawczym jest tutaj siłownik podciśnieniowy współpracujący z zestawem zaworów i czujników, sterowany centralą elektroniczną. Czynnikiem roboczym jest podciśnienie z kolektora ssącego. Urządzenie zasadniczo stosowane jest w samochodach z silnikami benzynowymi.

Instrukcja obsługi

Schemat instalacji

saguidosimplex 2
Sprzęgło automatyczne, elektryczne typ 937, produkcja GUIDOSIMPLEX

Sprzęgło elektroniczne 932 jest zaawansowanym technologicznie zestawem automatyzującym pracę fabrycznego pedału sprzęgła, z     zachowaniem funkcji fabrycznych sprzęgła i skrzyni biegów.
Siła potrzebna do „zaciągnięcia” pedału sprzęgła wytwarzana jest przez silnik ( na zdjęciu po prawej ), zainstalowanym w komorze silnika. Pracą sprzęgła steruje zaawansowana centrala elektroniczna zainstalowana w kabinie kierowcy.Zastosowanie: samochody z silnikami benzynowymi, diesla i turbo diesla, samochody z małą przestrzenią w komorze silnika

 

Samochód z automatyczną skrzynią biegówsamochód z automatyczną skrzynią biegów

– nie wymaga dodatkowej adaptacji dla kierowcy z dysfunkcja lewej dolnej kończyny.