Menu Zamknij

Dysfunkcja prawej dolnej kończyny

 
RGH II CEBRON
Dźwignia ręcznego sterowania RGH II

Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez pokręcanie w prawo widocznym na zdjęciu pokrętłem, hamowanie poprzez odpychanie od siebie dźwigni. RGH II posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni.  Dźwignia posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego.

Dźwignia ręcznego sterowania RGH V PANTERA

RGH V PANTERA to najnowsza wersja urządzenia do ręcznego sterowania gazem i hamulcem, produkcji firmy CEBRON Warszawa. Zasada działania  identyczna jak w dźwigni RGH II.   Dźwignia zamknięta jest w estetycznej obudowie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu większość mechanizmu pozostaje zakryta. Urządzenie jest wyrobem całkowicie polskim i posiada Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS).

IMG_2335
Dźwignia ręcznego sterowania MGB firmy ASDON.

Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II. Dźwignia posiada atest Państwowego Instytutu Motoryzacji PIMot

Veigel Classsic
Dźwignia ręcznego sterowania VEIGEL Classic

Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II.

RGH III
Dźwignia ręcznego sterowania RGH III

Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. RGH III posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni. (Na zdjęci dźwignia pokazana bez osłony.)

PandP1
Dźwignia ręcznego sterowania system ciągnij – pchaj 36600 P&P

(montaż pod kołem kierownicy)

Produkcja Guidosimplex (Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu rękojeści dźwigni, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni. Urządzenie nie posiada blokady hamulca.

907P
Dźwignia ręcznego sterowania 907/P (sam hamulec)

Hamulec  posiada blokadę w pozycji zahamowanej, co jest nieodzowne w przypadku instalacji w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.  Producent Guidosimplex (Włochy).

PandP3
Dźwignia ręcznego sterowania 907 (na zdjęci w połączeniu mechanicznym pierścieniem sterującym pedałem przyspieszenia)

Produkcja Guidosimplex(Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu obręczy, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni – widoczna na zdjęciu rękojeść. Możliwa blokada hamulca w każdym położeniu dźwigni.

Caro speed
Dźwignia ręcznego sterowania Carospeed Classic

Obsługa: Odpychając dźwignię od siebie hamujemy pojazd, przyciągając dźwignię do siebie sterujemy pedałem przyspieszenia. Dźwignia posiada blokadę  w pozycji zahamowanej (sterowaną elektrycznie za pomocą przycisku). Produkcja:  AUTOADAPT (Szwecja).

Przemienny pedał gazu
Pedały gazu i hamulca sterowane lewą kończyną

Rozwiązanie to ma zastosowanie dla kierowców z dysfunkcją prawej dolnej kończyny pod warunkiem, że samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. Zarówno pedał gazu jak i pedał hamulca sterowany jest lewą dolną kończyną. Fabryczny pedał gazu znajduje się pod osłoną w celu uniemożliwienia jego przypadkowego naciśnięcia.

 Dźwignia ręcznego sterowania Veigel Compact II

Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. Dźwignia posiada blokadę hamulca w każdym położeniu .

 

 

 

 

 

Dźwignia ręcznego sterowania Veigel Classic II

Obsługa dźwigni: sterowanie podobnie jak w dźwigni RGH II