Menu Zamknij

Samochody osobowe

2001 2002
Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )

Urządzenie to umożliwia niepełnosprawnemu pasażerowi ( kierowcy ) łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Na fotografii przedstawiono zasadę działania fotela obrotowego. Najczęściej stosowany jest on w pojazdach dwudrzwiowych, ze względu na stosunkowo dużą szerokość drzwi, ale może być również montowany w pojazdach cztero- i pięciodrzwiowych.      Pokaż film                    Galeria zdjęć

2003
System MYOPAT 20 03

Urządzenie ma zastosowanie, gdy osoba niepełnosprawna ma kłopoty z uniesieniem ciała z pozycji siedzącej do stojącej, przy problemach ze stawami kolanowymi, biodrami, kręgosłupem, zanikami mięśni ud. Opis działania: po naciśnięciu przycisku sterującego urządzeniem, siedzisko fotela przesuwa się w górę i na zewnątrz samochodu unosząc osobę ustawia ją w pozycji pionowej. Przy wsiadaniu do samochodu stopniowo obniża pozycję do poziomu siedzenia pojazdu. Zajmowanie miejsca i opuszczanie fotela odbywa się bez wysiłku fizycznego ze strony osoby niepełnosprawnej. Wszystkie funkcje fotela samochodu są w pełni zachowane.  Pokaż film

Przenośnik INVALIFT
Winda INVALIFT 20 05

Urządzenie umożliwia przesadzenie osoby niepełnosprawnej z wózka na fotel samochodu i odwrotnie (bez wysiłku fizycznego ze strony opiekuna). Płócienne siedzisko zaczepione do ramienia urządzenia, po uruchomieniu przycisku, unosi osobę ponad siedzenie. Poprzez obrót ramienia windy osoba przemieszczana jest na fotel pojazdu. Winda stosowana jest głównie dla pasażerów, a w niektórych samochodach także dla kierowców. Mechanizm nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby może być łatwo zdemontowany. Maksymalny udźwig windy to 110 kg.

Pokaż film

Zdjęcie0813
Uchwyt drzwiowy

Ten prosty element wczepiony w zaczep zamka umieszczony na słupku drzwiowym samochodu, pozwala na stabilne podparcie i łatwiejsze uniesienie ciała w momencie wsiadania/wysiadania. Uchwyt pasuje do wielu  modeli samochodów i nie wymaga montażu.

Pomocnik1
Urządzenie pomocnicze 20 06

Jest to bardzo proste urządzenie wypełniające przestrzeń pomiędzy siedzeniem, a wózkiem inwalidzkim. W znaczy sposób ułatwia przesiadanie się osobie niepełnosprawnej z samochodu na wózek i odwrotnie. Platformę można w bardzo prosty sposób złożyć i zablokować w pozycji pionowej. Może być zamontowane prawie w każdym samochodzie. Maksymalne obciążenie wynosi ok. 150 kg.

2007
Elektryczna regulacja wysokości fotela 20 07

Urządzenie to umożliwia zmianę położenia wysokości fotela. Jest ono szczególnie użyteczne dla osób niskiego wzrostu umożliwiając uzyskanie komfortowej pozycji podczas podróży. Można je zamontować w większości pojazdów zarówno do fotela kierowcy jak i pasażera.

posuv[1]
Elektryczne przesuwanie fotela 20 08

Urządzenie powoduje płynne przesuwanie fotela do przodu lub do tyłu, po uruchomieniu za pomocą przycisku sterującego. Może współdziałać w połączeniu z mechanicznym fotelem obrotowym ( 20 01 , 20 02 ) oraz urządzeniem umożliwiającym zmianę wysokości fotela ( 20 07 )

PASY STABILIZUJĄCY KOMPLETNE
Dodatkowe pasy stabilizujące

Dodatkowe pasy stosowane są podczas przewozu pasażerów wymagających większej stabilizacji ciała w fotelu samochodu. Są używane w połączeniu z fabrycznymi pasami bezpieczeństwa

Więcej informacji