Menu Zamknij

Wyposażenie dodatkowe

DSCF3458Uchwyt na kierownicę

Dodatkowy uchwyt na kierownicę dla kierowców z porażeniem czterokończynowym (tetraplegia), pozwala na możliwie pewny chwyt koła kierownicy podczas jazdy. Uchwyt posiada możliwość szybkiego demontażu (na kole pozostaje tylko obejma). Może być w wykonaniu 3-pinowym lub jak na zdjęciu poniżej w wykonaniu 2-pinowym.

Uchwyt na kierownicę(widełkowy)

 

Kierunkowskaz po pr.stronie
Dźwignia kierunkowskazu (sterowania prawą dłonią)

Stosowana przy dysfunkcji lewej górnej kończyny w połączeniu z uchwytem na kierownicę.

Zdjęcie0813
Uchwyt drzwiowy

Ten prosty element wczepiony w zaczep zamka umieszczony na słupku drzwiowym samochodu, pozwala na stabilne podparcie i łatwiejsze uniesienie ciała w momencie wsiadania/wysiadania. Uchwyt pasuje do wielu  modeli samochodów i nie wymaga montażu. Może być stosowany zarówno dla kierowcy jak i pasażera.

Ławeczka KIVI
Ławeczka pomocnicza

Jest to bardzo proste urządzenie wypełniające przestrzeń pomiędzy siedzeniem, a wózkiem inwalidzkim. W znaczny sposób ułatwia przesiadanie się osobie niepełnosprawnej z samochodu na wózek i odwrotnie. Platformę można w bardzo prosty sposób złożyć. Urządzenie występuje w wielu odmianach różniących się formą wzorniczą, sposobem składania i montażu. Ławeczka  może być zamontowana prawie w każdym samochodzie po stronie kierowcy jak i pasażera. Maksymalne obciążenie wynosi ok. 150 kg.

PASY STABILIZUJĄCY KOMPLETNE
Pasy stabilizujące dla dorosłych i dla dzieci

Dodatkowe pasy stosowane są zarówno dla pasażerów jak i kierowców, wymagających większej stabilizacji ciała w fotelu samochodu. Pasy używane są  w połączeniu z fabrycznymi pasami bezpieczeństwa.

Czytaj więcej

10.1.3.3 Ramię samozaładowcze
Bagażnik dachowy na wózek inwalidzki

Urządzenie wyposażone w elektryczną wciągarkę  służy do załadunku lekkich składanych wózków inwalidzkich do zabudowanego bagażnika dachowego odpornego na działanie czynników atmosferycznych. Proces załadunku może odbywać się bez pomocy opiekuna osoby niepełnosprawnej, jest sterowany i nadzorowany z fotela samochodowego. Pewnym ograniczeniem jest tu waga wózka, która nie może przekroczyć wartości 20 kg oraz maksymalne wymiary gabarytowe wózka po złożeniu (szer.x wys.) 35×93 cm. Bagażnik występuje w dwóch wersjach z możliwością wciągania wózka po stronie kierowcy lub pasażera.

Czytaj więcej…                   Pokaż film