Menu Zamknij

Pasy stabilizujące dla dorosłych i dla dzieci

Pasy stabilizujace kompletnePasy stabilizujące kompletne

Pasy stabilizujące są niejednokrotnie niezbędnym elementem wyposażenia zarówno dla niepełnosprawnego pasażera, jak i kierowcy.  Bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa stosowane powszechnie w samochodach, nie stabilizują dostatecznie tułowia podczas jazdy, w szczególności podczas procesu hamowania i na łukach drogowych. Często konieczne jest zastosowanie dodatkowych statycznych pasów o regulowanej długości, dla poprawy stabilizacji tułowia w fotelu samochodowym podczas jazdy. Widoczne na fotografii pasy przedstawione są w najpełniejszej wersji i zawierają: dwa pasy naramienne, dwa pasy biodrowe, pas kroczny oraz stabilizujący pas piersiowy. Pasy te ze względu na swoja modułową budowę mogą być używane w różnych konfiguracjach, które są przedstawione na poniższych fotografiach.

PASY STABILIZUJACE 5-CIO PUNKTOWEPasy stabilizujące pięciopunktowe

Zestaw składa się z dwóch pasów nośnych (niewidocznych na zdjęciu), do których zamocowane są dwa pasy biodrowe, dwa pasy naramienne  oraz pas kroczny. Pasy naramienne można ustawiać na różnych wysokościach w zależności od wzrostu pasażera (szczególnie przydatne dla niepełnosprawnych dzieci).

pas krocznyPas kroczny

Pas kroczny wykonany jest z szerokiej  80 mm gumy co zapobiega uciskaniu sztywnego pasa oraz amortyzuje wstrząsy podczas jazdy. Pas jest całkowicie oddzielnym elementem całego zestawu i jeśli nie ma takiej potrzeby można go całkowicie odłączyć.

PAS PIERSIOWYPas piersiowy

W niektórych przypadkach wystarczające jest zastosowanie stabilizacji przy użyciu samego pasa piersiowego. Pas ten można ustawić na różnych wysokościach w zależności od wzrostu pasażera.

UWAGA: pas piersiowy nie może być stosowany do foteli z boczną poduszką bezpieczeństwa ( może być użyty tylko w przypadku  dezaktywacji poduszki fotela).

Pas piersiowy z pasami naramiennymiPas piersiowy wraz z pasami naramiennymi

Aby zapobiec ewentualnemu opuszczania się pasa piersiowego w przedniej części zastosowano dodatkowo zawarte w zestawie dwa pasy naramienne, poprawiając jednocześnie stopień stabilizacji pasażera.

 UWAGA: pas piersiowy nie może być stosowany do foteli z boczną poduszką bezpieczeństwa ( może być użyty tylko w przypadku  dezaktywacji poduszki fotela).

na stronęPasy stabilizujące z zastosowaniem dla dzieci

Do stabilizacji dzieci w różnym wieku wykorzystujemy ten sam zestaw pasów lecz tylko w konfiguracji pasów pięciopunktowych.  Różnica polega na innym  mocowaniu pasów biodrowych, które dla dzieci przebiegają pomiędzy oparciem i siedziskiem fotela, bezpośrednio opasując biodra dziecka. Pasy naramienne maja możliwość mocowania na różnych wysokościach w zależności od wzrostu dziecka. Pas kroczny ma regulowaną długość. Sposób mocowania pasów dla dzieci lepiej ilustruje poniższe zdjęcie.

Dla małych dzieci

UWAGA  (WAŻNE !!!).   W przypadku zastosowania pasów stabilizujących konieczne jest zapinanie fabrycznego pasa bezpieczeństwa !!!