Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )
Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )Urządzenie to umożliwia niepełnosprawnemu pasażerowi ( kierowcy ) łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Na fotografii przedstawiono zasadę działania fotela obrotowego. Najczęściej stosowany jest on w pojazdach dwudrzwiowych, ze względu na stosunkowo dużą szerokość drzwi, ale może być również montowany w pojazdach cztero- i pięciodrzwiowych. Pokaż film Galeria zdjęć
Winda INVALIFT 20 05
Urządzenie umożliwia przesadzenia osoby niepełnosprawnej z wózka na fotel samochodu i odwrotnie (bez wysiłku fizycznego ze strony opiekuna) . Płócienne siedzisko zaczepione do ramienia urządzenia, po uruchomieniu przycisku, unosi osobę ponad siedzenie. Poprzez obrót ramienia windy osoba przemieszczana jest na fotel pojazdu. Winda stosowana jest głównie dla pasażerów, a w niektórych samochodach także dla kierowców. Mechanizm nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby może być łatwo zdemontowany. Maksymalny udźwig windy to 110 kg.
TOP SLIDER
Podnośnik produkcji szwedzkiej firmy Autoadapt, montowany na belkach bagażnika dachowego lub relingach. Proste i trwałe rozwiązanie umożliwiające przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na fotel pasażera. Do obsługi podnośnika niezbędna jest osoba towarzysząca. Maksymalny udźwig podnośnika to 130 kg. Maksymalna wysokość podpórki – 1850 mm.
Uchwyt drzwiowy
Ten prosty element wczepiony w zaczep zamka umieszczony na słupku drzwiowym samochodu, pozwala na stabilne podparcie i łatwiejsze uniesienie ciała w momencie wsiadania/wysiadania. Uchwyt pasuje do prawie wszystkich modeli samochodów i nie wymaga montażu. Ma zastosowanie w samochodach osobowych oraz samochodach typu van.
Najazdy – 30 04
Najazdy stosowane są w celu łatwiejszego umieszczania wózka w pojeździe. Maksymalne obciążenie najazdów wynosi 270 kg. Najazdy składane są teleskopowo 113/213 cm. Waga jednego najazdu to 5,5 kg.
Żuraw 20 15, 20 17 i 20 18
Urządzenie umożliwia w łatwy sposób umieszczenie wózka inwalidzkiego w bagażniku. Wózek podczepiony do haka jest unoszony do góry za pomocą silnika elektrycznego ponad próg bagażnika. Następne czynności to obrót żurawia nad przestrzeń bagażnika i opuszczenie ładunku. W ofercie dostępne są żurawie o nośnościach 60 kg (nr katalogowy 20 15) i 120 kg (nr katalogowy 20 17) . Opcjonalnie obrót ramienia może być sterowany silnikiem elektrycznym (nr katalogowy 20 18).
Zobacz inne rozwiązania
Zagłówek 30 11
Dodatkowy zagłówek jest elementem zwiększającym bezpieczeństwo osoby przewożonej w pojeździe na wózku inwalidzkim. Mocowany na uchwytach wózka z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach.