Menu Zamknij

Samochody typu VAN

2001 2002Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )

Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )Urządzenie to umożliwia niepełnosprawnemu pasażerowi ( kierowcy ) łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Na fotografii przedstawiono zasadę działania fotela obrotowego. Najczęściej stosowany jest on w pojazdach dwudrzwiowych, ze względu na stosunkowo dużą szerokość drzwi, ale może być również montowany w pojazdach cztero- i pięciodrzwiowych.      Pokaż film    Galeria zdjęć

Winda INVALIFT 20 05winda invalift 2005

Urządzenie umożliwia przesadzenia osoby niepełnosprawnej z wózka na fotel samochodu i odwrotnie (bez wysiłku fizycznego ze strony opiekuna) . Płócienne siedzisko zaczepione do ramienia urządzenia, po uruchomieniu przycisku, unosi osobę ponad siedzenie. Poprzez obrót ramienia windy osoba przemieszczana jest na fotel pojazdu. Winda stosowana jest głównie dla pasażerów, a w niektórych samochodach także dla kierowców. Mechanizm nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby może być łatwo zdemontowany. Maksymalny udźwig windy to 110 kg.

Pokaż film

Stojak mobilny

Podstawa mobilna (do windy Invalift 20 05)

Podstawa mobilna służy do zastosowań domowych windy Invalift 20 05. Zasilanie- akumulator żelowy 12V.  Sterowanie- bezprzewodowe za pomocą pilota (sygnał radiowy). Posiada regulowaną wysokość kierownicy oraz hamulec z blokadą skrętu na obu kółkach jezdnych. Całość składana (jak na zdjęciu  poniżej), mieści się w bagażniku każdego samochodu osobowego.

Stojak mobilny (po złożeniu)

TOP SLIDERTOP SLIDER

Podnośnik produkcji szwedzkiej firmy Autoadapt, montowany na belkach   bagażnika dachowego lub relingach. Proste i trwałe rozwiązanie umożliwiające przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na fotel pasażera. Do obsługi  podnośnika niezbędna jest osoba towarzysząca. Maksymalny udźwig podnośnika to 130 kg.  Maksymalna wysokość podpórki – 1850 mm.

Pokaż film

Zdjęcie0813Uchwyt drzwiowy

Ten prosty element wczepiony w zaczep zamka umieszczony na słupku drzwiowym samochodu, pozwala na stabilne podparcie i łatwiejsze uniesienie ciała w momencie wsiadania/wysiadania. Uchwyt pasuje do prawie wszystkich  modeli samochodów i nie wymaga montażu. Ma zastosowanie w samochodach osobowych oraz samochodach typu van.

RAMPA  3001 i 3002 Rampa  3001 i 3002

Najazd łatwo rozkłada się i składa przy wspomaganiu siłownika gazowego. Po złożeniu zajmuje tylko 190mm przestrzeni ładunkowej. Występuje w dwóch długościach: 2m i 2.4m. Nośność najazdu wynosi 320kg. Waga odpowiednio: 29kg i 32kg.

Pokaz film

NAJAZDY – 30 04Najazdy – 30 04

Najazdy stosowane są w celu łatwiejszego umieszczania wózka w pojeździe. Maksymalne obciążenie najazdów wynosi 270 kg. Najazdy składane są teleskopowo 113/213 cm. Waga jednego najazdu to 5,5 kg.

SIEDZENIE OPUSZCZANE INVACAR – 30 05Siedzenie  opuszczane INVACAR – 30 05

Urządzenie to ma zastosowanie w pojazdach typu van, samochody terenowe, czy dostawcze, gdzie siedzenie umieszczone jest wyżej niż w samochodach osobowych. Opis działania: siedzenie obraca się, wysuwa poza obrys nadwozia i opuszcza wraz z osobą niepełnosprawną, umożliwiając jej zajęcie miejsca na wózku. Cały proces przemieszczania fotela sterowany jest za pomocą pilota i realizowany przy użyciu silniczków elektrycznych. Urządzenie może być zamontowane prawie we wszystkich typach samochodów.

Pokaz film

3006System INVACAR SPECIAL – 30 06

Urządzenie jest połączeniem dwóch systemów – Systemu INVAROLL 20 04 oraz Siedzenia Opuszczanego INVACAR 30 05. Ma zastosowanie w samochodach typu van, terenowych i dostawczych. Służy do transportu osób o znacznym stopniu niesprawności.

Zobacz zdjęcie

2018Żuraw 20 15, 20 17 i 20 18

Urządzenie umożliwia w łatwy sposób umieszczenie wózka inwalidzkiego w bagażniku. Wózek podczepiony do haka jest unoszony do góry za pomocą silnika elektrycznego ponad próg bagażnika. Następne czynności to obrót żurawia nad przestrzeń bagażnika i opuszczenie ładunku. W ofercie dostępne są żurawie o nośnościach 60 kg (nr katalogowy 20 15) i 120 kg (nr katalogowy 20 17) .  Opcjonalnie obrót ramienia może być sterowany silnikiem elektrycznym (nr katalogowy 20 18).

Zobacz inne rozwiązania

30 11Zagłówek 30 11

Dodatkowy zagłówek jest elementem zwiększającym bezpieczeństwo osoby przewożonej w pojeździe na wózku inwalidzkim. Mocowany na uchwytach wózka z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach.