Menu Zamknij

Samochody typu VAN

2001 2002
Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )

Siedzenie obrotowe dla pasażera ( kierowcy ) 20 02 i ( 20 01 )Urządzenie to umożliwia niepełnosprawnemu pasażerowi ( kierowcy ) łatwiejsze wsiadanie i wysiadanie z pojazdu. Na fotografii przedstawiono zasadę działania fotela obrotowego. Najczęściej stosowany jest on w pojazdach dwudrzwiowych, ze względu na stosunkowo dużą szerokość drzwi, ale może być również montowany w pojazdach cztero- i pięciodrzwiowych.      Pokaż film    Galeria zdjęć

Winda INVALIFT 20 05winda invalift 2005

Urządzenie umożliwia przesadzenia osoby niepełnosprawnej z wózka na fotel samochodu i odwrotnie (bez wysiłku fizycznego ze strony opiekuna) . Płócienne siedzisko zaczepione do ramienia urządzenia, po uruchomieniu przycisku, unosi osobę ponad siedzenie. Poprzez obrót ramienia windy osoba przemieszczana jest na fotel pojazdu. Winda stosowana jest głównie dla pasażerów, a w niektórych samochodach także dla kierowców. Mechanizm nie zajmuje dużo miejsca, a w razie potrzeby może być łatwo zdemontowany. Maksymalny udźwig windy to 110 kg.

Pokaż film

TOP SLIDER
TOP SLIDER

Podnośnik produkcji szwedzkiej firmy Autoadapt, montowany na belkach   bagażnika dachowego lub relingach. Proste i trwałe rozwiązanie umożliwiające przesiadanie się z wózka inwalidzkiego na fotel pasażera. Do obsługi  podnośnika niezbędna jest osoba towarzysząca. Maksymalny udźwig podnośnika to 130 kg.  Maksymalna wysokość podpórki – 1850 mm.

Pokaż film

Zdjęcie0813
Uchwyt drzwiowy

Ten prosty element wczepiony w zaczep zamka umieszczony na słupku drzwiowym samochodu, pozwala na stabilne podparcie i łatwiejsze uniesienie ciała w momencie wsiadania/wysiadania. Uchwyt pasuje do prawie wszystkich  modeli samochodów i nie wymaga montażu. Ma zastosowanie w samochodach osobowych oraz samochodach typu van.

NAJAZDY – 30 04
Najazdy – 30 04

Najazdy stosowane są w celu łatwiejszego umieszczania wózka w pojeździe. Maksymalne obciążenie najazdów wynosi 270 kg. Najazdy składane są teleskopowo 113/213 cm. Waga jednego najazdu to 5,5 kg.

2018
Żuraw 20 15, 20 17 i 20 18

Urządzenie umożliwia w łatwy sposób umieszczenie wózka inwalidzkiego w bagażniku. Wózek podczepiony do haka jest unoszony do góry za pomocą silnika elektrycznego ponad próg bagażnika. Następne czynności to obrót żurawia nad przestrzeń bagażnika i opuszczenie ładunku. W ofercie dostępne są żurawie o nośnościach 60 kg (nr katalogowy 20 15) i 120 kg (nr katalogowy 20 17) .  Opcjonalnie obrót ramienia może być sterowany silnikiem elektrycznym (nr katalogowy 20 18).

Zobacz inne rozwiązania

30 11
Zagłówek 30 11

Dodatkowy zagłówek jest elementem zwiększającym bezpieczeństwo osoby przewożonej w pojeździe na wózku inwalidzkim. Mocowany na uchwytach wózka z możliwością regulacji w dwóch płaszczyznach.