Dysfunkcja prawej dolnej kończyny

RGH IADźwignia ręcznego sterowania RGH I

Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest przez pokręcanie widocznej na zdjęciu manetki z cięgnem Bowdena, hamowanie poprzez odpychanie od siebie dźwigni. Urządzenie nie posiada blokady hamulca. Jest najstarszym modelem, obecnie rzadko stosowanym.

RGH II CEBRONDźwignia ręcznego sterowania RGH II

Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez pokręcanie w prawo widocznym na zdjęciu pokrętłem, hamowanie poprzez odpychanie od siebie dźwigni. RGH II posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni.  Dźwignia posiada certyfikat Instytutu Transportu Samochodowego.

RGH IV GepardDźwignia ręcznego sterowania RGH V PANTERA

RGH V PANTERA to najnowsza wersja urządzenia do ręcznego sterowania gazem i hamulcem, produkcji firmy CEBRON Warszawa. Zasada działania  identyczna jak w dźwigni RGH II.   Dźwignia zamknięta jest w estetycznej obudowie z tworzywa sztucznego, dzięki czemu większość mechanizmu pozostaje zakryta. Urządzenie jest wyrobem całkowicie polskim i posiada Certyfikat Zgodności wydany przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS).

IMG_2335Dźwignia ręcznego sterowania MGB firmy ASDON.

Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II. Dźwignia posiada atest Państwowego Instytutu Motoryzacji PIMot.

 

Dźwignia ręcznego sterowania VEIGEL Classic

Zasada działania urządzenia podobna do opisanej powyżej dźwigni RGH II.

zdjęcie0903

RGH IIIDźwignia ręcznego sterowania RGH III

Produkcja CEBRON Warszawa. Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. RGH III posiada blokadę hamulca w każdym położeniu dźwigni. (Na zdjęci dźwignia pokazana bez osłony.)

PandP1Dźwignia ręcznego sterowania system ciągnij – pchaj 36600 P&P

(montaż pod kołem kierownicy)

Produkcja Guidosimplex (Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu rękojeści dźwigni, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni. Urządzenie nie posiada blokady hamulca.

907PDźwignia ręcznego sterowania 907/P

Hamulec ten, jest bazowym rozwiązaniem, z możliwością dołączenia dodatkowych opcji, typu: gaz mechaniczny, gaz elektroniczny. Hamulec ten seryjnie posiada blokadę w pozycji zahamowanej, co jest nieodzowne w przypadku instalacji w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.  Producent Guidosimplex (Włochy).

PandP3Dźwignia ręcznego sterowania 907 (na zdjęci w połączeniu mechanicznym pierścieniem sterującym pedałem przyspieszenia)

Produkcja Guidosimplex(Włochy). Obsługa: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez przyciąganie w kierunku koła kierownicy widocznej na zdjęciu obręczy, hamowanie przez odpychanie od siebie dźwigni – widoczna na zdjęciu rękojeść. Możliwa blokada hamulca w każdym położeniu dźwigni.

907pm[1]Dźwignia ręcznego sterowania 907P/M

Odpychając dźwignię od siebie hamujemy pojazd, uginając prawą, mniejszą manetkę dodajemy gazu. Gaz jest sprzężony z pedałem za pomocą popychacza , czyli oddziałujemy manetką na pedał mechanicznie. Zintegrowany hamulec seryjnie posiada blokadę w pozycji zahamowanej, co jest nieodzowne w przypadku instalacji w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.  Producent:  Guidosimplex (Włochy)

907pEL[1]Dźwignia ręcznego sterowania 907P/EL

Odpychając dźwignię od siebie hamujemy pojazd, uginając prawą, mniejszą manetkę dodajemy gazu. Gaz jest sprzężony z pedałem za pomocą instalacji elektrycznej, sygnał elektryczny wraz ze sprzężoną centrala elektroniczną, oddziałuje na fabryczny mechanizm przyspieszenia. Zintegrowany hamulec seryjnie posiada blokadę w pozycji zahamowanej, nieodzowne w przypadku instalacji w samochodach z automatyczną skrzynią biegów.  Produkcja Guidosimplex (Włochy).

Caro speedDźwignia ręcznego sterowania Carospeed Classic

Obsługa: Odpychając dźwignię od siebie hamujemy pojazd, przyciągając dźwignię do siebie sterujemy pedałem przyspieszenia. Dźwignia posiada blokadę  w pozycji zahamowanej (sterowaną elektrycznie za pomocą przycisku). Produkcja:  AUTOADAPT (Szwecja).

906GVElektroniczna obręcz przyspieszenia 906GV (na zdjęciu w połączeniu z dźwignią ręcznego sterowania pedałem hamulca 907)

Jest najnowocześniejszym zestawem modyfikacji obsługi fabrycznego gazu dla osoby z dysfunkcją prawej nogi. Obręcz umieszczona nad kierownicą, przyciskana w stronę koła kierownicy, oddziałuje na fabryczny mechanizm przyspieszacza na silniku, przyspieszając kierowany pojazd, ale nie powodując wciskania pedału gazu. Zaletą tego zestawu jest: obracanie obręczy zestawu wraz z kołem kierownicy, płynność oddziaływania obręczy na przyspieszacz fabryczny, estetyczne wykonanie pierścienia (obszyte skórą). Producent:  Guidosimplex(Włochy)

916GVElektroniczna obręcz przyspieszenia 916GV ( na zdjęciu w połączeniu z dźwignią ręcznego sterowania pedałem hamulca 907)

Zasada działania podobna do 906GV, lecz pierścień sterowniczy umieszczony  jest pod kołem kierownicy. Możliwość montażu uzależniona od ilości miejsca między kołem kierownicy a dźwigniami sterującymi przełącznika zespolonego.

Przemienny pedał gazuPedały gazu i hamulca sterowane lewą kończyną

Rozwiązanie to ma zastosowanie dla kierowców z dysfunkcją prawej dolnej kończyny pod warunkiem, że samochód wyposażony jest w automatyczną skrzynię biegów. Zarówno pedał gazu jak i pedał hamulca sterowany jest lewą dolną kończyną. Fabryczny pedał gazu znajduje się pod osłoną w celu uniemożliwienia jego przypadkowego naciśnięcia.

 Dźwignia ręcznego sterowania Veigel Compact II

Obsługa dźwigni: sterowanie pedałem przyspieszenia realizowane jest poprzez naciskanie dłonią w dół widocznej na zdjęciu gałki, hamowanie poprzez odpychanie od siebie całej dźwigni. Dźwignia posiada blokadę hamulca w każdym położeniu .2

1 Zdjęcie0591